April 9, 2013 Election Results

225 of 225 Total Precincts Counted

Candidate Name
Contest Title
Party
Total Votes
Precincts Counted
JEFFREY HURST FOR MAYOR VILLAGE OF ALHAMBRA
I
53
2 of 2
LINDA K. UHE FOR VILLAGE CLERK VILLAGE OF ALHAMBRA
I
62
2 of 2
TIMOTHY W. STILLE FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF ALHAMBRA
I
44
2 of 2
JORDAN PAYNE FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF ALHAMBRA
I
46
2 of 2
DEAN RECKMANN FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF ALHAMBRA
I
49
2 of 2
TIMOTHY M. DUFFIN FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF ALHAMBRA - 2 YR TERM
I
55
2 of 2
TOM HOECHST FOR MAYOR CITY OF ALTON
I
1779
25 of 25
MARY T. BOULDS FOR CITY CLERK CITY OF ALTON
I
2969
25 of 25
CYNTHIA A. ROTH FOR CITY TREASURER CITY OF ALTON
I
2873
25 of 25
JIM RYAN FOR ALDERMAN - WARD 1 CITY OF ALTON
I
370
4 of 4
CHERYL A. RAUSCHKOLB FOR ALDERMAN - WARD 1 CITY OF ALTON
I
263
4 of 4
CAROLYN MacAFEE FOR ALDERMAN - WARD 2 CITY OF ALTON
I
330
7 of 7
BETH JOHNES FOR ALDERMAN - WARD 2 CITY OF ALTON
I
160
7 of 7
MONICA MASON FOR ALDERMAN - WARD 2 CITY OF ALTON
I
196
7 of 7
MICHAEL VELLOFF FOR ALDERMAN - WARD 3 CITY OF ALTON
I
287
9 of 9
DARRELL McGIBANY FOR ALDERMAN - WARD 3 CITY OF ALTON
I
252
9 of 9
ALICE A. MARTIN FOR ALDERMAN - WARD 4 CITY OF ALTON
I
310
6 of 6
CHARLES BRAKE FOR ALDERMAN - WARD 5 CITY OF ALTON
I
358
7 of 7
GARY L. FLEMING FOR ALDERMAN - WARD 6 CITY OF ALTON
I
417
6 of 6
DAVID L. BOULDS FOR ALDERMAN - WARD 7 CITY OF ALTON
I
231
4 of 4
RAMON J. MORALES FOR ALDERMAN - WARD 7 CITY OF ALTON
I
159
4 of 4
ALAN WINSLOW FOR VILLAGE PRESIDENT VILLAGE OF BETHALTO
I
1018
12 of 12
HOWARD "WHITEY" LEWIS FOR VILLAGE PRESIDENT VILLAGE OF BETHALTO
I
83
12 of 12
CLYDE W. JONES FOR VILLAGE PRESIDENT VILLAGE OF BETHALTO
I
588
12 of 12
SUE E. LOWRANCE FOR VILLAGE CLERK VILLAGE OF BETHALTO
I
1370
12 of 12
PERRY WITHERS FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF BETHALTO
I
938
12 of 12
BRADY DUGGER FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF BETHALTO
I
1127
12 of 12
GERALD E. BOURLAND FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF BETHALTO
I
905
12 of 12
DON BROWN FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF BETHALTO
I
795
12 of 12
JEFF KYPTA FOR COUNCILMAN CITY OF COLLINSVILLE
1060
24 of 24
JESSE HOSKIN FOR COUNCILMAN CITY OF COLLINSVILLE
850
24 of 24
NANCY MOSS FOR COUNCILMAN CITY OF COLLINSVILLE
1132
24 of 24
ROBERT GRAHAM FOR COUNCILMAN CITY OF COLLINSVILLE - 2 YR TERM
550
24 of 24
ROB DORMAN FOR COUNCILMAN CITY OF COLLINSVILLE - 2 YR TERM
616
24 of 24
KAREN WOOLARD FOR COUNCILMAN CITY OF COLLINSVILLE - 2 YR TERM
619
24 of 24
FRED BRIGHT FOR VILLAGE PRESIDENT VILLAGE OF EAST ALTON
I
585
9 of 9
LORI L. PALMER FOR VILLAGE CLERK VILLAGE OF EAST ALTON
I
561
9 of 9
RANDALL E. MORTLAND FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF EAST ALTON
I
506
9 of 9
RICHARD "RICK" NEWMAN FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF EAST ALTON
I
354
9 of 9
ROBERT GREENE FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF EAST ALTON
I
384
9 of 9
DAVID L. KUEHNEL FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF EAST ALTON
I
387
9 of 9
BARB STAMER FOR MAYOR CITY OF EDWARDSVILLE
I
1866
26 of 26
HAL PATTON FOR MAYOR CITY OF EDWARDSVILLE
I
2496
26 of 26
DENNIS W. McCRACKEN FOR CITY CLERK CITY OF EDWARDSVILLE
I
3337
26 of 26
RICH HAMPTON FOR CITY TREASURER CITY OF EDWARDSVILLE
I
3221
26 of 26
TOM BUTTS FOR ALDERMAN - WARD 2 CITY OF EDWARDSVILLE
I
276
8 of 8
JEANETTE MALLON FOR ALDERMAN - WARD 4 CITY OF EDWARDSVILLE
I
441
7 of 7
CRAIG LOUER FOR ALDERMAN - WARD 6 CITY OF EDWARDSVILLE
I
569
9 of 9
LARRY MILLER FOR ALDERMAN - WARD 6 CITY OF EDWARDSVILLE
I
126
9 of 9
ELIZABETH LINK FOR ALDERMAN - WARD 6 CITY OF EDWARDSVILLE
I
197
9 of 9
ALEX J. BREGEN FOR VILLAGE PRESIDENT VILLAGE OF FAIRMONT CITY
FP
0
1 of 1
RICHARD D. RAMIREZ FOR VILLAGE CLERK VILLAGE OF FAIRMONT CITY
FP
0
1 of 1
CHARLES A. ARRIOLA FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF FAIRMONT CITY
FP
0
1 of 1
DAVID SUAREZ FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF FAIRMONT CITY
FP
0
1 of 1
MICHAEL J. FIUDO FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF FAIRMONT CITY
FP
0
1 of 1
STEVEN M. ARRIOLA FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF FAIRMONT CITY
I
1
1 of 1
ROBERT L. JACKSTADT FOR MAYOR VILLAGE OF GLEN CARBON
I
1092
15 of 15
PEGGY M. GOUDY FOR VILLAGE CLERK VILLAGE OF GLEN CARBON
I
1053
15 of 15
MARY BETH WILLIAMS FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF GLEN CARBON
I
747
15 of 15
DAVID S. SMITH FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF GLEN CARBON
I
489
15 of 15
JORJA DICKEMANN FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF GLEN CARBON
I
671
15 of 15
DOUGLAS DIAL FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF GLEN CARBON
I
240
15 of 15
BROOKE HARMONY FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF GLEN CARBON
I
686
15 of 15
KATHY DORTCH FOR LIBRARY TRUSTEE GLEN CARBON CENTENNIAL LIBRARY
637
15 of 15
KIMBERLY A. HOOD FOR LIBRARY TRUSTEE GLEN CARBON CENTENNIAL LIBRARY
573
15 of 15
DIANE LASSEIGNE FOR LIBRARY TRUSTEE GLEN CARBON CENTENNIAL LIBRARY
493
15 of 15
TERRY HILLIG FOR LIBRARY TRUSTEE GLEN CARBON CENTENNIAL LIBRARY
495
15 of 15
AMY M. GABRIEL FOR LIBRARY TRUSTEE GLEN CARBON CENTENNIAL LIBRARY
663
15 of 15
MIKE McCORMICK FOR VILLAGE PRESIDENT VILLAGE OF GODFREY
I
2004
15 of 15
PAMELA E. WHISLER FOR VILLAGE CLERK VILLAGE OF GODFREY
I
1939
15 of 15
LINDA L. WHEATON FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF GODFREY
I
1239
15 of 15
MICHAEL G. STUMPF FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF GODFREY
I
1273
15 of 15
SARAH R. JOHNES FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF GODFREY
I
1459
15 of 15
MARK A. STEWART FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF GODFREY
I
1348
15 of 15
EDWARD HAGNAUER FOR MAYOR CITY OF GRANITE CITY
I
3067
29 of 29
JUDY WHITAKER FOR CITY CLERK CITY OF GRANITE CITY
I
2005
29 of 29
VIVIAN L. HUDSON FOR CITY CLERK CITY OF GRANITE CITY
I
1426
29 of 29
GAIL VALLE FOR CITY TREASURER CITY OF GRANITE CITY
I
2865
29 of 29
GERALD WILLIAMS FOR ALDERMAN - WARD 1 CITY OF GRANITE CITY
I
247
11 of 11
WALMER "SMITTY" SCHMIDTKE FOR ALDERMAN - WARD 2 CITY OF GRANITE CITY
I
289
8 of 8
DAN McDOWELL FOR ALDERMAN - WARD 3 CITY OF GRANITE CITY
I
703
10 of 10
PAUL JACKSTADT FOR ALDERMAN - WARD 4 CITY OF GRANITE CITY
I
572
8 of 8
MARTHA BURICH FOR ALDERMAN - WARD 4 CITY OF GRANITE CITY
I
271
8 of 8
RON SIMPSON FOR ALDERMAN - WARD 5 CITY OF GRANITE CITY
I
788
7 of 7
DAVID POTTS FOR MAYOR VILLAGE OF GRANTFORK
I
33
2 of 2
JULIE MIENER FOR VILLAGE CLERK VILLAGE OF GRANTFORK
I
31
2 of 2
STEVE BRENDEL FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF GRANTFORK
I
31
2 of 2
MARK FREY FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF GRANTFORK
I
30
2 of 2
TERRY GROSS FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF GRANTFORK
I
32
2 of 2
MARK SCHOENLEBER FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF HAMEL
I
54
1 of 1
JERRY GORZNY FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF HAMEL
I
45
1 of 1
MIKE WIEMERS FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF HAMEL
I
59
1 of 1
JAMES (SLIM) SPANN FOR MAYOR VILLAGE OF HARTFORD
I
111
3 of 3
TANYA KINDER FOR VILLAGE CLERK VILLAGE OF HARTFORD
I
109
3 of 3
CLINTON CALDWELL FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF HARTFORD
I
91
3 of 3
DONALD W. JACOBY FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF HARTFORD
I
100
3 of 3
KRISTIE LUEBBERT FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF HARTFORD
I
105
3 of 3
JOSEPH R. MICHAELIS FOR MAYOR CITY OF HIGHLAND
1071
11 of 11
BARBARA BELLM FOR CITY CLERK CITY OF HIGHLAND
1019
11 of 11
DENNIS FOEHNER FOR CITY TREASURER CITY OF HIGHLAND
1019
11 of 11
RICK J. FREY FOR COUNCILMAN CITY OF HIGHLAND
760
11 of 11
WAYNE MARCUS FOR COUNCILMAN CITY OF HIGHLAND
408
11 of 11
CHRIS BARDILL FOR COUNCILMAN CITY OF HIGHLAND
429
11 of 11
BRADFORD L. HOOD FOR COUNCILMAN CITY OF HIGHLAND
122
11 of 11
PEGGY BELLM FOR COUNCILMAN CITY OF HIGHLAND
480
11 of 11
DENNIS F. SCARSDALE FOR VILLAGE PRESIDENT VILLAGE OF LIVINGSTON
I
81
1 of 1
CHAD MATESA FOR VILLAGE PRESIDENT VILLAGE OF LIVINGSTON
I
28
1 of 1
RICHARD T. KOVALY FOR VILLAGE PRESIDENT VILLAGE OF LIVINGSTON
I
70
1 of 1
ELIZABETH B. AUGUSTINE FOR VILLAGE CLERK VILLAGE OF LIVINGSTON
I
150
1 of 1
WILLIAM EDWARD MILLER FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF LIVINGSTON
I
148
1 of 1
JOHN W. HAMM, III FOR MAYOR CITY OF MADISON
I
398
10 of 10
PATRICIA NELSON HOWARD FOR CITY CLERK CITY OF MADISON
I
347
10 of 10
ELEANOR L. ARMOUR FOR ALDERMAN - WARD 1 CITY OF MADISON
I
86
2 of 2
JIM RISKOVSKY FOR ALDERMAN - WARD 2 CITY OF MADISON
I
97
2 of 2
MICHAEL F. VRABEC FOR ALDERMAN - WARD 3 CITY OF MADISON
I
120
4 of 4
DEMETRUS WILLIAMS FOR ALDERMAN - WARD 3 CITY OF MADISON
I
51
4 of 4
JAMES A. GARDNER, JR. FOR ALDERMAN - WARD 4 CITY OF MADISON
I
45
8 of 8
HARRY L. KREUTZBERG FOR VILLAGE PRESIDENT VILLAGE OF MARINE
I
94
2 of 2
JOHN P. MOLITOR FOR VILLAGE PRESIDENT VILLAGE OF MARINE
I
122
2 of 2
JAMES P. MEADOWS FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF MARINE
I
157
2 of 2
STEVEN BARTLETT FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF MARINE
I
160
2 of 2
JOHN A. USHER FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF MARINE
I
100
2 of 2
RICHARD RIEBELING FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF MARINE
I
98
2 of 2
LARRY GULLEDGE FOR VILLAGE PRESIDENT VILLAGE OF MARYVILLE
I
702
13 of 13
LINDA GARCIA FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF MARYVILLE
I
548
13 of 13
EDWARD KOSTYSHOCK, SR. FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF MARYVILLE
I
529
13 of 13
N. CRAIG SHORT FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF MARYVILLE
I
499
13 of 13
RANDEL WINFREY FOR VILLAGE PRESIDENT VILLAGE OF NEW DOUGLAS
I
58
1 of 1
LISA DAWN MICNHEIMER FOR VILLAGE CLERK VILLAGE OF NEW DOUGLAS
I
58
1 of 1
BARBARA BLACKMON FOR VILLAGE TREASURER VILLAGE OF NEW DOUGLAS
I
59
1 of 1
BARBARA BASSETT FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF NEW DOUGLAS
I
40
1 of 1
JUNE RIDENS FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF NEW DOUGLAS
I
44
1 of 1
RACHEL FOGG FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF NEW DOUGLAS
I
43
1 of 1
LINDA RIDALL FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF NEW DOUGLAS
I
28
1 of 1
RON HARTNAGEL FOR VILLAGE PRESIDENT VILLAGE OF PIERRON
I
0
1 of 1
TONI KLITZING FOR VILLAGE CLERK VILLAGE OF PIERRON
I
0
1 of 1
KAREN SCHAUWECKER FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF PIERRON
I
0
1 of 1
CAROL MARTIN FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF PIERRON
I
0
1 of 1
TERRY KREHER FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF PONTOON BEACH
I
504
11 of 11
BRAD EAVENSON FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF PONTOON BEACH
I
445
11 of 11
BEVERLY HOPPER FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF PONTOON BEACH
I
401
11 of 11
KELSO W. (KELLY) ARNOLD-STALEY FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF PONTOON BEACH
I
241
11 of 11
FELIX V. FLOYD, JR. FOR VILLAGE PRESIDENT VILLAGE OF ROXANA
I
199
5 of 5
PAUL A. OLLER FOR VILLAGE PRESIDENT VILLAGE OF ROXANA
I
227
5 of 5
NONA AUSTIN FOR VILLAGE CLERK VILLAGE OF ROXANA
I
369
5 of 5
PATRICIA L. FORD FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF ROXANA
I
189
5 of 5
JACK J. LaTEMPT FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF ROXANA
I
272
5 of 5
SCOTT D. WARD FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF ROXANA
I
160
5 of 5
STEVEN C. WHITE FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF ROXANA
I
170
5 of 5
RICKEY L. FORD FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF ROXANA
I
145
5 of 5
JIM LOYD FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF ROXANA
I
175
5 of 5
RAYMOND MUNIZ FOR VILLAGE PRESIDENT VILLAGE OF ST. JACOB
I
212
2 of 2
RICHARD L. SCHIEFER FOR VILLAGE PRESIDENT VILLAGE OF ST. JACOB
I
238
2 of 2
GEORGE J. GAVLICK, JR. FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF ST. JACOB
I
231
2 of 2
JOSEPH H. BEIL FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF ST. JACOB
I
196
2 of 2
CHRISTOPHER TOLBERT FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF ST. JACOB
I
243
2 of 2
ROBERT "BOBBY" ROSS FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF ST. JACOB
I
232
2 of 2
KENNY BEASLEY FOR VILLAGE PRESIDENT VILLAGE OF SOUTH ROXANA
I
233
3 of 3
RON BAGGETT, SR. FOR VILLAGE PRESIDENT VILLAGE OF SOUTH ROXANA
I
202
3 of 3
TINA CARPENTER FOR VILLAGE CLERK VILLAGE OF SOUTH ROXANA
I
352
3 of 3
FRED (BUZZY) CHILDERS FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF SOUTH ROXANA
I
193
3 of 3
BARBARA A. (BARB) OVERTON FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF SOUTH ROXANA
I
288
3 of 3
CURTIS J. CAWVEY FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF SOUTH ROXANA
I
132
3 of 3
MARGARET (MAGGIE) MANLEY FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF SOUTH ROXANA
I
204
3 of 3
MICHAEL W. DAVIS FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF SOUTH ROXANA
I
222
3 of 3
TONYA STEED FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF SOUTH ROXANA - 2 YR TERM
I
314
3 of 3
ALLEN ADOMITE FOR MAYOR CITY OF TROY
I
881
10 of 10
JAMIE MYERS FOR CITY CLERK CITY OF TROY
I
912
10 of 10
DAVID ROADY FOR CITY TREASURER CITY OF TROY
I
950
10 of 10
REGINA DUNBAR HENDRICKSON FOR ALDERMAN - WARD 1 CITY OF TROY
I
201
5 of 5
DANIEL JACKSON FOR ALDERMAN - WARD 1 CITY OF TROY - 2 YR TERM
I
198
5 of 5
SAMUEL ITALIANO FOR ALDERMAN - WARD 2 CITY OF TROY
I
115
3 of 3
TROY TURNER FOR ALDERMAN - WARD 2 CITY OF TROY
I
102
3 of 3
JAMES DeCARLI FOR ALDERMAN - WARD 3 CITY OF TROY
I
269
4 of 4
TIMOTHY GREENFIELD FOR ALDERMAN - WARD 4 CITY OF TROY
I
219
6 of 6
TYRONE ECHOLS FOR MAYOR CITY OF VENICE
CP
245
2 of 2
RUBY L. JOHNSON FOR CITY CLERK CITY OF VENICE
CP
221
2 of 2
SHAWNE P. SILAS-WISE FOR TREASURER CITY OF VENICE
CP
200
2 of 2
CAROLYNE "PAM" WILSON FOR ALDERMAN - WARD 1 CITY OF VENICE
CP
34
1 of 1
RICKY C. WILLIAMS FOR ALDERMAN - WARD 2 CITY OF VENICE
CP
88
1 of 1
JOHN "DICKIE" ERVIN FOR ALDERMAN - WARD 3 CITY OF VENICE
CP
48
2 of 2
GERALD MASSIE, SR. FOR ALDERMAN - WARD 4 CITY OF VENICE
CP
47
1 of 1
LAWRENCE BENARDIN FOR VILLAGE PRESIDENT VILLAGE OF WILLIAMSON
I
17
1 of 1
SUSAN Y. WESA FOR VILLAGE CLERK VILLAGE OF WILLIAMSON
I
22
1 of 1
JoANN MERTZ FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF WILLIAMSON
I
23
1 of 1
TERRY SOENS FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF WILLIAMSON
I
20
1 of 1
LOLITA KOTZMAN FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF WILLIAMSON
I
20
1 of 1
FRED E. UFERT FOR MAYOR CITY OF WOOD RIVER
984
15 of 15
CHERYL GOESSMAN MAGUIRE FOR COUNCILMAN CITY OF WOOD RIVER
739
15 of 15
SCOTT MINER FOR COUNCILMAN CITY OF WOOD RIVER
658
15 of 15
ERIC SMITH FOR COUNCILMAN CITY OF WOOD RIVER
542
15 of 15
PRESTON HALL FOR VILLAGE PRESIDENT VILLAGE OF WORDEN
I
183
1 of 1
ANGELA L. CROSS FOR VILLAGE CLERK VILLAGE OF WORDEN
I
171
1 of 1
DENNIS BASS FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF WORDEN
I
138
1 of 1
VERNON A. RUBLE FOR VILLAGE TRUSTEE VILLAGE OF WORDEN
I
157
1 of 1
JERRY FRANK FOR TOWNSHIP SUPERVISOR ALHAMBRA TOWNSHIP
I
105
2 of 2
PATRICIA A. TAKE FOR TOWNSHIP CLERK ALHAMBRA TOWNSHIP
I
106
2 of 2
MARLIN O. "BUD" GILLEY FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER ALHAMBRA TOWNSHIP
I
115
2 of 2
RONALD H. SCHMIDT FOR TOWNSHIP TRUSTEE ALHAMBRA TOWNSHIP
I
95
2 of 2
DONALD R. MAINE, II FOR TOWNSHIP TRUSTEE ALHAMBRA TOWNSHIP
I
79
2 of 2
DALE HENKHAUS FOR TOWNSHIP TRUSTEE ALHAMBRA TOWNSHIP
I
91
2 of 2
DONALD J. HUBER FOR TOWNSHIP SUPERVISOR ALTON TOWNSHIP
I
2951
25 of 25
JULIE M. CAMPBELL FOR TOWNSHIP ASSESSOR ALTON TOWNSHIP
I
3025
25 of 25
EDDIE LEE FOR TOWNSHIP SUPERVISOR CHOUTEAU TOWNSHIP
C
697
7 of 7
CAROLE MEYER FOR TOWNSHIP CLERK CHOUTEAU TOWNSHIP
C
657
7 of 7
ROBERT FALK FOR TOWNSHIP ASSESSOR CHOUTEAU TOWNSHIP
C
659
7 of 7
VIOLET TAYLOR FOR TOWNSHIP TAX COLLECTOR CHOUTEAU TOWNSHIP
C
654
7 of 7
PAMELA LOCKHART FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER CHOUTEAU TOWNSHIP
C
405
7 of 7
RONALD LEO HOGUE, JR. FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER CHOUTEAU TOWNSHIP
I
419
7 of 7
SANDY MUELLER FOR TOWNSHIP TRUSTEE CHOUTEAU TOWNSHIP
C
561
7 of 7
LOIS ESSENPREIS FOR TOWNSHIP TRUSTEE CHOUTEAU TOWNSHIP
C
446
7 of 7
WILLIAM TODD WERNER FOR TOWNSHIP TRUSTEE CHOUTEAU TOWNSHIP
C
501
7 of 7
JAMES TAYLOR FOR TOWNSHIP TRUSTEE CHOUTEAU TOWNSHIP
C
497
7 of 7
TERRY "BONES" ALLAN FOR TOWNSHIP SUPERVISOR COLLINSVILLE TOWNSHIP
I
2850
30 of 30
MARGARET "PEGGY" CADAGIN FOR TOWNSHIP CLERK COLLINSVILLE TOWNSHIP
I
2603
30 of 30
PETER J. POLETTI FOR TOWNSHIP ASSESSOR COLLINSVILLE TOWNSHIP
I
2579
30 of 30
LARRY TRUCANO FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER COLLINSVILLE TOWNSHIP
I
2797
30 of 30
CHRIS GUY FOR TOWNSHIP TRUSTEE COLLINSVILLE TOWNSHIP
I
1781
30 of 30
BRADLEY J. SEWELL FOR TOWNSHIP TRUSTEE COLLINSVILLE TOWNSHIP
I
1182
30 of 30
ALBERT "AL" WOOLEN FOR TOWNSHIP TRUSTEE COLLINSVILLE TOWNSHIP
I
1149
30 of 30
JAMES E. STACK FOR TOWNSHIP TRUSTEE COLLINSVILLE TOWNSHIP
I
1340
30 of 30
DENNIS HILL FOR TOWNSHIP TRUSTEE COLLINSVILLE TOWNSHIP
I
1230
30 of 30
CAROLYN R. SCHNEIDER FOR TOWNSHIP TRUSTEE COLLINSVILLE TOWNSHIP
I
1085
30 of 30
MICHAEL T. FOLEY FOR TOWNSHIP TRUSTEE COLLINSVILLE TOWNSHIP
I
1731
30 of 30
FRANK O. MILES FOR TOWNSHIP SUPERVISOR EDWARDSVILLE TOWNSHIP
I
2518
29 of 29
BARTH LEGATE FOR TOWNSHIP SUPERVISOR EDWARDSVILLE TOWNSHIP
I
2139
29 of 29
FRED SCHULTE FOR TOWNSHIP CLERK EDWARDSVILLE TOWNSHIP
I
4072
29 of 29
JUDY KLOPMEIER FOR TOWNSHIP ASSESSOR EDWARDSVILLE TOWNSHIP
I
4033
29 of 29
HAL HENSCHEN FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER EDWARDSVILLE TOWNSHIP
I
3772
29 of 29
RANDY L. WILLIAMSON FOR TOWNSHIP TRUSTEE EDWARDSVILLE TOWNSHIP
I
2174
29 of 29
DANNY PICARELLA FOR TOWNSHIP TRUSTEE EDWARDSVILLE TOWNSHIP
I
2543
29 of 29
GARY HEAD FOR TOWNSHIP TRUSTEE EDWARDSVILLE TOWNSHIP
I
2292
29 of 29
ERIKA KENNETT FOR TOWNSHIP TRUSTEE EDWARDSVILLE TOWNSHIP
I
2544
29 of 29
KENNY KRUMEICH FOR TOWNSHIP TRUSTEE EDWARDSVILLE TOWNSHIP
I
2536
29 of 29
WILLIAM T. AMBROSE FOR TOWNSHIP SUPERVISOR FOSTER TOWNSHIP
I
460
5 of 5
DENNIS A. HERBERT FOR TOWNSHIP CLERK FOSTER TOWNSHIP
I
421
5 of 5
CHRIS HELLRUNG FOR TOWNSHIP ASSESSOR FOSTER TOWNSHIP
I
455
5 of 5
PATRICK R. MAHER FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER FOSTER TOWNSHIP
I
278
5 of 5
MICHAEL "MIKE" HAMILTON FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER FOSTER TOWNSHIP
I
219
5 of 5
RYAN OTTWELL FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER FOSTER TOWNSHIP
I
49
5 of 5
ROBERT "BOB" SPARKS FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER FOSTER TOWNSHIP
I
49
5 of 5
ANDY BATCHELOR FOR TOWNSHIP TRUSTEE FOSTER TOWNSHIP
I
359
5 of 5
RICHARD WEBER FOR TOWNSHIP TRUSTEE FOSTER TOWNSHIP
I
336
5 of 5
ROGER D. WADE FOR TOWNSHIP TRUSTEE FOSTER TOWNSHIP
I
310
5 of 5
EUGENE R. GVILLO, JR. FOR TOWNSHIP TRUSTEE FOSTER TOWNSHIP
I
380
5 of 5
KEVIN McRAE FOR TOWNSHIP SUPERVISOR FT. RUSSELL TOWNSHIP
I
948
6 of 6
BRAD SCONCE FOR TOWNSHIP CLERK FT. RUSSELL TOWNSHIP
I
875
6 of 6
SANDRA STROHMEIER FOR TOWNSHIP ASSESSOR FT. RUSSELL TOWNSHIP
I
928
6 of 6
STEVE LOWRANCE FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER FT. RUSSELL TOWNSHIP
I
251
6 of 6
ERIC FRY FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER FT. RUSSELL TOWNSHIP
I
134
6 of 6
TODD SHAW FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER FT. RUSSELL TOWNSHIP
I
722
6 of 6
GARY L. FRANKE FOR TOWNSHIP TRUSTEE FT. RUSSELL TOWNSHIP
I
480
6 of 6
RUSSELL HENKE FOR TOWNSHIP TRUSTEE FT. RUSSELL TOWNSHIP
I
633
6 of 6
LARRY BUSSMANN FOR TOWNSHIP TRUSTEE FT. RUSSELL TOWNSHIP
I
504
6 of 6
THOMAS MARTIN FOR TOWNSHIP TRUSTEE FT. RUSSELL TOWNSHIP
I
586
6 of 6
STEVE L. IMEL FOR TOWNSHIP TRUSTEE FT. RUSSELL TOWNSHIP
I
721
6 of 6
KEVIN J. BOTTERBUSH FOR TOWNSHIP SUPERVISOR GODFREY TOWNSHIP
I
907
15 of 15
DOUG MUELLER FOR TOWNSHIP SUPERVISOR GODFREY TOWNSHIP
I
1257
15 of 15
MONICA STAR JERRELLS FOR TOWNSHIP ASSESSOR GODFREY TOWNSHIP
I
1837
15 of 15
ROBERT "BOB" SHIPLEY FOR TOWNSHIP SUPERVISOR GRANITE CITY TOWNSHIP
I
2853
25 of 25
DARLENE LAUB FOR TOWNSHIP ASSESSOR GRANITE CITY TOWNSHIP
I
2775
25 of 25
DUANE H. MEYER FOR TOWNSHIP SUPERVISOR HAMEL TOWNSHIP
I
170
2 of 2
JENNY STEINMANN FOR TOWNSHIP CLERK HAMEL TOWNSHIP
I
172
2 of 2
RICHARD M. GUSEWELLE FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER HAMEL TOWNSHIP
I
180
2 of 2
KENNETH L. GROTEFENDT FOR TOWNSHIP TRUSTEE HAMEL TOWNSHIP
I
145
2 of 2
HARRY W. RENKEN FOR TOWNSHIP TRUSTEE HAMEL TOWNSHIP
I
132
2 of 2
FRANCIS "JAKE" GEIGER FOR TOWNSHIP TRUSTEE HAMEL TOWNSHIP
I
122
2 of 2
WILLIAM E. HEEPKE FOR TOWNSHIP TRUSTEE HAMEL TOWNSHIP
I
146
2 of 2
JOSEPH G. "BUTCH" GEIGER FOR TOWNSHIP SUPERVISOR HELVETIA TOWNSHIP
I
853
6 of 6
CAROL A. HAMMER FOR TOWNSHIP CLERK HELVETIA TOWNSHIP
I
801
6 of 6
FRED N. MICHAEL FOR TOWNSHIP ASSESSOR HELVETIA TOWNSHIP
I
850
6 of 6
RANDY R. GELLY FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER HELVETIA TOWNSHIP
I
860
6 of 6
LARRY ESSENPREIS FOR TOWNSHIP TRUSTEE HELVETIA TOWNSHIP
I
691
6 of 6
WAYNE P. STEINER FOR TOWNSHIP TRUSTEE HELVETIA TOWNSHIP
I
645
6 of 6
ROBERT J. LUITJOHAN FOR TOWNSHIP TRUSTEE HELVETIA TOWNSHIP
I
689
6 of 6
MIKE AMMANN FOR TOWNSHIP TRUSTEE HELVETIA TOWNSHIP
I
647
6 of 6
ALAN J. DUNSTAN FOR TOWNSHIP SUPERVISOR JARVIS TOWNSHIP
GG
1288
10 of 10
EMMA N. CRONE FOR TOWNSHIP CLERK JARVIS TOWNSHIP
GG
1232
10 of 10
TAMARA L. SOLAND FOR TOWNSHIP ASSESSOR JARVIS TOWNSHIP
GG
1245
10 of 10
MARY ANDREA MAY FOR TOWNSHIP TAX COLLECTOR JARVIS TOWNSHIP
GG
1209
10 of 10
DALE GRAPPERHAUS FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER JARVIS TOWNSHIP
GG
1336
10 of 10
VIRGIL "PETE" GEBHART FOR TOWNSHIP TRUSTEE JARVIS TOWNSHIP
GG
1032
10 of 10
ROBERT STONECIPHER FOR TOWNSHIP TRUSTEE JARVIS TOWNSHIP
GG
822
10 of 10
SCOTT WIESEHAN FOR TOWNSHIP TRUSTEE JARVIS TOWNSHIP
GG
791
10 of 10
ELIZABETH HELLRUNG FOR TOWNSHIP TRUSTEE JARVIS TOWNSHIP
GG
996
10 of 10
JAMES CRANEY FOR TOWNSHIP TRUSTEE JARVIS TOWNSHIP
I
449
10 of 10
DON WEBER FOR TOWNSHIP TRUSTEE JARVIS TOWNSHIP
I
612
10 of 10
KEVIN SCHWARZ FOR TOWNSHIP SUPERVISOR LEEF TOWNSHIP
I
58
1 of 1
JUDITH I. ZIMMERMAN FOR TOWNSHIP CLERK LEEF TOWNSHIP
I
54
1 of 1
KEVIN RUTZ FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER LEEF TOWNSHIP
I
53
1 of 1
LAWRENCE SCHWARZ FOR TOWNSHIP TRUSTEE LEEF TOWNSHIP
I
46
1 of 1
NANCY WAGGENER FOR TOWNSHIP TRUSTEE LEEF TOWNSHIP
I
42
1 of 1
LOREN SIEVERS FOR TOWNSHIP TRUSTEE LEEF TOWNSHIP
I
49
1 of 1
DONALD HEDIGER FOR TOWNSHIP TRUSTEE LEEF TOWNSHIP
I
54
1 of 1
ROBERT A. DAIBER FOR TOWNSHIP SUPERVISOR MARINE TOWNSHIP
I
290
2 of 2
JOHN M. HODAPP FOR TOWNSHIP CLERK MARINE TOWNSHIP
I
261
2 of 2
VICKI LYNN GRATER FOR TOWNSHIP ASSESSOR MARINE TOWNSHIP
I
268
2 of 2
ROGER A. KAMPWERTH FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER MARINE TOWNSHIP
I
274
2 of 2
DONALD H. GOODALL FOR TOWNSHIP TRUSTEE MARINE TOWNSHIP
I
196
2 of 2
GENE RINCKER FOR TOWNSHIP TRUSTEE MARINE TOWNSHIP
I
117
2 of 2
MARVIN MAEDGE FOR TOWNSHIP TRUSTEE MARINE TOWNSHIP
I
139
2 of 2
ORVILLE BOHNENSTIEHL FOR TOWNSHIP TRUSTEE MARINE TOWNSHIP
I
173
2 of 2
WAYNE L. GENTRY FOR TOWNSHIP TRUSTEE MARINE TOWNSHIP
I
185
2 of 2
PAMELA VOEGELE FOR TOWNSHIP TRUSTEE MARINE TOWNSHIP
I
167
2 of 2
DON FLACK FOR TOWNSHIP SUPERVISOR MORO TOWNSHIP
I
270
3 of 3
MARILYN HENDRICK FOR TOWNSHIP CLERK MORO TOWNSHIP
I
270
3 of 3
MICHAEL D. STRONG FOR TOWNSHIP ASSESSOR MORO TOWNSHIP
I
273
3 of 3
PAT COOPER FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER MORO TOWNSHIP
I
299
3 of 3
KENT SCHEIBEL FOR TOWNSHIP TRUSTEE MORO TOWNSHIP
I
151
3 of 3
KERRY R. BERTELS FOR TOWNSHIP TRUSTEE MORO TOWNSHIP
I
239
3 of 3
KEITH EDEN FOR TOWNSHIP TRUSTEE MORO TOWNSHIP
I
200
3 of 3
DON KRUSE FOR TOWNSHIP TRUSTEE MORO TOWNSHIP
I
236
3 of 3
JASON CHRISTIANS FOR TOWNSHIP TRUSTEE MORO TOWNSHIP
I
204
3 of 3
RANDALL VIESSMAN FOR TOWNSHIP SUPERVISOR NAMEOKI TOWNSHIP
I
680
8 of 8
SCOTT KOHLER FOR TOWNSHIP SUPERVISOR NAMEOKI TOWNSHIP
I
594
8 of 8
HELEN M. HAWKINS FOR TOWNSHIP CLERK NAMEOKI TOWNSHIP
I
1071
8 of 8
TAMMY HANFELDER FOR TOWNSHIP ASSESSOR NAMEOKI TOWNSHIP
I
816
8 of 8
GENE C. BAKER FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER NAMEOKI TOWNSHIP
I
661
8 of 8
DONALD MOORE FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER NAMEOKI TOWNSHIP
I
675
8 of 8
CHARLES LUEHMANN, JR. FOR TOWNSHIP TRUSTEE NAMEOKI TOWNSHIP
I
883
8 of 8
MELODIE BETTIS FOR TOWNSHIP TRUSTEE NAMEOKI TOWNSHIP
I
556
8 of 8
DAN ABEL FOR TOWNSHIP TRUSTEE NAMEOKI TOWNSHIP
I
869
8 of 8
FRITZ NEMSKY FOR TOWNSHIP TRUSTEE NAMEOKI TOWNSHIP
I
637
8 of 8
CURT EDWARDS FOR TOWNSHIP TRUSTEE NAMEOKI TOWNSHIP
I
720
8 of 8
DUANE SCHALLENBERG FOR TOWNSHIP SUPERVISOR NEW DOUGLAS TOWNSHIP
I
82
1 of 1
NANCY ZWECK FOR TOWNSHIP CLERK NEW DOUGLAS TOWNSHIP
I
79
1 of 1
LARRY GRIFFITH FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER NEW DOUGLAS TOWNSHIP
I
85
1 of 1
JUDY KLEIN FOR TOWNSHIP TRUSTEE NEW DOUGLAS TOWNSHIP
I
73
1 of 1
SANDRA ABERT FOR TOWNSHIP TRUSTEE NEW DOUGLAS TOWNSHIP
I
74
1 of 1
JEFFREY S. DONAHUE FOR TOWNSHIP TRUSTEE NEW DOUGLAS TOWNSHIP
I
75
1 of 1
TONY LANGENDORF FOR TOWNSHIP TRUSTEE NEW DOUGLAS TOWNSHIP
I
76
1 of 1
TERRY WRAY FOR TOWNSHIP SUPERVISOR OLIVE TOWNSHIP
I
252
2 of 2
DAVID L. LAMORE FOR TOWNSHIP CLERK OLIVE TOWNSHIP
I
254
2 of 2
MARGARET LAMORE FOR TOWNSHIP ASSESSOR OLIVE TOWNSHIP
I
254
2 of 2
ROBERT G. CHULKA FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER OLIVE TOWNSHIP
I
263
2 of 2
J.H. (JIM) AUGUSTINE FOR TOWNSHIP TRUSTEE OLIVE TOWNSHIP
I
217
2 of 2
TOM "SPUDS" SPUDICH FOR TOWNSHIP TRUSTEE OLIVE TOWNSHIP
I
216
2 of 2
ROBERT L. POLLETT FOR TOWNSHIP TRUSTEE OLIVE TOWNSHIP
I
182
2 of 2
THOMAS O. BURCHAM, JR. FOR TOWNSHIP TRUSTEE OLIVE TOWNSHIP
I
190
2 of 2
MARY BUTCHER FOR TOWNSHIP SUPERVISOR OMPHGHENT TOWNSHIP
I
281
2 of 2
DIXIE ECKHARDT GAITHER FOR TOWNSHIP SUPERVISOR OMPHGHENT TOWNSHIP
I
146
2 of 2
LONNIE R. PRUETT FOR TOWNSHIP CLERK OMPHGHENT TOWNSHIP
I
344
2 of 2
"CUZ" VERNON RUBLE FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER OMPHGHENT TOWNSHIP
I
139
2 of 2
JEFFERY WOLBERT FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER OMPHGHENT TOWNSHIP
I
200
2 of 2
DAVID P. AWALT FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER OMPHGHENT TOWNSHIP
I
93
2 of 2
FRED G. BORT FOR TOWNSHIP TRUSTEE OMPHGHENT TOWNSHIP
I
207
2 of 2
JOHN W. BEHME FOR TOWNSHIP TRUSTEE OMPHGHENT TOWNSHIP
I
254
2 of 2
HAROLD E. KNACKSTEDT FOR TOWNSHIP TRUSTEE OMPHGHENT TOWNSHIP
I
294
2 of 2
ROBERT W. WERDEN FOR TOWNSHIP TRUSTEE OMPHGHENT TOWNSHIP
I
229
2 of 2
EUGENE KOHLMILLER FOR TOWNSHIP SUPERVISOR PIN OAK TOWNSHIP
I
391
3 of 3
KATHY L. LONG FOR TOWNSHIP CLERK PIN OAK TOWNSHIP
I
371
3 of 3
ROBERT HELMS FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER PIN OAK TOWNSHIP
I
391
3 of 3
ARNOLD BUESCHER FOR TOWNSHIP TRUSTEE PIN OAK TOWNSHIP
I
184
3 of 3
TIMOTHY TOSOVSKY FOR TOWNSHIP TRUSTEE PIN OAK TOWNSHIP
I
270
3 of 3
JACKIE MITCHELL FOR TOWNSHIP TRUSTEE PIN OAK TOWNSHIP
I
229
3 of 3
DENNIS MUELLER FOR TOWNSHIP TRUSTEE PIN OAK TOWNSHIP
I
221
3 of 3
SETH JOY FOR TOWNSHIP TRUSTEE PIN OAK TOWNSHIP
I
208
3 of 3
CURTIS MESSERLI FOR TOWNSHIP SUPERVISOR SALINE TOWNSHIP
I
390
5 of 5
JUDITH A. HARTLIEB FOR TOWNSHIP CLERK SALINE TOWNSHIP
I
375
5 of 5
JULIE A. POWELL FOR TOWNSHIP ASSESSOR SALINE TOWNSHIP
I
346
5 of 5
BRYAN L. RUTZ FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER SALINE TOWNSHIP
I
368
5 of 5
KEITH HABERER FOR TOWNSHIP TRUSTEE SALINE TOWNSHIP
I
301
5 of 5
GERALD A. ROTTMANN FOR TOWNSHIP TRUSTEE SALINE TOWNSHIP
I
224
5 of 5
GERVASE OTTENSMEIER FOR TOWNSHIP TRUSTEE SALINE TOWNSHIP
I
278
5 of 5
GENE A. WEIS FOR TOWNSHIP TRUSTEE SALINE TOWNSHIP
I
213
5 of 5
DANIEL F. KAPP FOR TOWNSHIP TRUSTEE SALINE TOWNSHIP
I
285
5 of 5
SCOTT A. ROSE FOR TOWNSHIP SUPERVISOR ST. JACOB TOWNSHIP
I
468
2 of 2
DEANNA GANSMANN FOR TOWNSHIP CLERK ST. JACOB TOWNSHIP
I
440
2 of 2
RICK L. SEGER FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER ST. JACOB TOWNSHIP
I
473
2 of 2
THOMAS L. CARSON FOR TOWNSHIP TRUSTEE ST. JACOB TOWNSHIP
I
350
2 of 2
DIANE FREY FOR TOWNSHIP TRUSTEE ST. JACOB TOWNSHIP
I
386
2 of 2
KEVIN STAAS FOR TOWNSHIP TRUSTEE ST. JACOB TOWNSHIP
I
330
2 of 2
MARLIN FOHNE FOR TOWNSHIP TRUSTEE ST. JACOB TOWNSHIP
I
310
2 of 2
TIMOTHY BIGGINS FOR TOWNSHIP COMMUNITY BUILDING TRUSTEE ST. JACOB TOWNSHIP
I
344
2 of 2
STEVEN T. PRANGE FOR TOWNSHIP COMMUNITY BUILDING TRUSTEE ST. JACOB TOWNSHIP
I
383
2 of 2
SCOTT SEGER FOR TOWNSHIP COMMUNITY BUILDING TRUSTEE ST. JACOB TOWNSHIP
I
366
2 of 2
ANDREW ECONOMY FOR TOWNSHIP SUPERVISOR VENICE TOWNSHIP
FCP
550
7 of 7
GUSSIE GLASPER FOR TOWNSHIP CLERK VENICE TOWNSHIP
FCP
571
7 of 7
BABETTE MOSBY FOR TOWNSHIP ASSESSOR VENICE TOWNSHIP
FCP
538
7 of 7
JOHN C. WILLIAMS FOR TOWNSHIP TAX COLLECTOR VENICE TOWNSHIP
FCP
521
7 of 7
ROBERT WILEY, JR. FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER VENICE TOWNSHIP
FCP
424
7 of 7
LARRICK ARNOLD FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER VENICE TOWNSHIP
I
187
7 of 7
MARIE NELSON FOR TOWNSHIP TRUSTEE VENICE TOWNSHIP
FCP
487
7 of 7
ELIZABETH HONORABLE FOR TOWNSHIP TRUSTEE VENICE TOWNSHIP
FCP
406
7 of 7
WILLIAM BECKER FOR TOWNSHIP TRUSTEE VENICE TOWNSHIP
FCP
399
7 of 7
CHARLES (MIKE) FOLEY FOR TOWNSHIP TRUSTEE VENICE TOWNSHIP
FCP
406
7 of 7
MIKE BABCOCK FOR TOWNSHIP SUPERVISOR WOOD RIVER TOWNSHIP
I
2443
27 of 27
MATT STIMAC FOR TOWNSHIP SUPERVISOR WOOD RIVER TOWNSHIP
I
2215
27 of 27
SHERRY TITE FOR TOWNSHIP CLERK WOOD RIVER TOWNSHIP
I
3713
27 of 27
THELMA KOCHAN FOR TOWNSHIP ASSESSOR WOOD RIVER TOWNSHIP
I
1782
27 of 27
SANDY SHAW FOR TOWNSHIP ASSESSOR WOOD RIVER TOWNSHIP
I
2604
27 of 27
MARK GERNIGIN FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER WOOD RIVER TOWNSHIP
I
2920
27 of 27
TIM WEISHAUPT FOR TOWNSHIP HIGHWAY COMMISSIONER WOOD RIVER TOWNSHIP
I
1570
27 of 27
ROBERT POLLARD FOR TOWNSHIP TRUSTEE WOOD RIVER TOWNSHIP
I
2667
27 of 27
LINDA E. HOFFMAN FOR TOWNSHIP TRUSTEE WOOD RIVER TOWNSHIP
I
2629
27 of 27
MICHAEL DETTMERS FOR TOWNSHIP TRUSTEE WOOD RIVER TOWNSHIP
I
2483
27 of 27
PATRICK McRAE FOR TOWNSHIP TRUSTEE WOOD RIVER TOWNSHIP
I
2555
27 of 27
DELMAR E. KORSMEYER FOR MULTI-TOWNSHIP ASSESSOR
I
137
2 of 2
MARK R. ACHENBACH FOR PARK COMMISSIONER COLLINSVILLE AREA RECREATION DISTRICT
1981
31 of 31
PATRICK K. COLLINS FOR PARK COMMISSIONER COLLINSVILLE AREA RECREATION DISTRICT
1810
31 of 31
DON HARRIS FOR PARK COMMISSIONER GRANITE CITY PARK DISTRICT
1570
30 of 30
RON PARENTE FOR PARK COMMISSIONER GRANITE CITY PARK DISTRICT
1548
30 of 30
DEREK GLENN FOR PARK COMMISSIONER GRANITE CITY PARK DISTRICT
282
30 of 30
JONATHAN "SKIP" BIRDSONG FOR PARK COMMISSIONER GRANITE CITY PARK DISTRICT
1391
30 of 30
MARK J. WILSON FOR PARK COMMISSIONER GRANITE CITY PARK DISTRICT
972
30 of 30
CRAIG A. SYKES FOR PARK COMMISSIONER GRANITE CITY PARK DISTRICT - 4 YR TERM
2079
30 of 30
CURT WATTERS FOR PARK COMMISSIONER GRANITE CITY PARK DISTRICT - 4 YR TERM
1053
30 of 30
MICHAEL P. TOOLEN, JR. FOR PARK COMMISSIONER ROXANA COMMUNITY PARK DISTRICT
344
5 of 5
BRUCE FRANK FOR PARK COMMISSIONER ST. JACOB TOWNSHIP PARK DISTRICT
389
2 of 2
ROYCE HIGHLANDER FOR PARK COMMISSIONER ST. JACOB TOWNSHIP PARK DISTRICT
312
2 of 2
REBECCA PATE FOR PARK COMMISSIONER ST. JACOB TOWNSHIP PARK DISTRICT
304
2 of 2
TOBY MITCHELL FOR PARK COMMISSIONER TRI-TOWNSHIP PARK DISTRICT
748
15 of 15
TIMOTHY E. FLINT FOR PARK COMMISSIONER TRI-TOWNSHIP PARK DISTRICT
767
15 of 15
TERRY ADELHARDT FOR PARK COMMISSIONER TRI-TOWNSHIP PARK DISTRICT
871
15 of 15
KEVIN L. WOODRING, SR. FOR PARK COMMISSIONER TRI-TOWNSHIP PARK DISTRICT
854
15 of 15
JAMES M. MORGAN FOR PARK COMMISSIONER TRI-TOWNSHIP PARK DISTRICT
558
15 of 15
JESSICA L. DUDLEY FOR PARK COMMISSIONER TRI-TOWNSHIP PARK DISTRICT
855
15 of 15
GEORGE VOGT FOR PARK COMMISSIONER TRI-TOWNSHIP PARK DISTRICT - 2 YR TERM
1249
15 of 15
OLIVIA "ANN" ERVIN FOR PARK COMMISSIONER VENICE PARK DISTRICT
228
2 of 2
RUTH ANN HELLEMEYER FOR LIBRARY TRUSTEE BETHALTO PUBLIC LIBRARY DISTRICT
1868
18 of 18
GARY R. KELLER FOR LIBRARY TRUSTEE MISSISSIPPI VALLEY PUBLIC LIBRARY DISTRICT
659
25 of 25
SUSAN LYNNE KELLER FOR LIBRARY TRUSTEE MISSISSIPPI VALLEY PUBLIC LIBRARY DISTRICT
984
25 of 25
MARK SCHUSKY FOR LIBRARY TRUSTEE MISSISSIPPI VALLEY PUBLIC LIBRARY DISTRICT
1142
25 of 25
DeWAYNE B. LOVE FOR LIBRARY TRUSTEE MISSISSIPPI VALLEY PUBLIC LIBRARY DISTRICT
406
25 of 25
EILEEN LONG FOR LIBRARY TRUSTEE EAST ALTON PUBLIC LIBRARY DISTRICT
765
13 of 13
CHARLOTTE WIEGAND FOR LIBRARY TRUSTEE EAST ALTON PUBLIC LIBRARY DISTRICT
866
13 of 13
JEROME PODESVA FOR LIBRARY TRUSTEE EAST ALTON PUBLIC LIBRARY DISTRICT
737
13 of 13
VAN LONG FOR LIBRARY TRUSTEE EAST ALTON PUBLIC LIBRARY DISTRICT - 2 YR TERM
681
13 of 13
BEVERLY WERTS FOR LIBRARY TRUSTEE EAST ALTON PUBLIC LIBRARY DISTRICT - 2 YR TERM
1020
13 of 13
MARY JO AKEMAN FOR LIBRARY TRUSTEE SIX MILE REGIONAL LIBRARY DISTRICT
3440
39 of 39
MARY TRIMMER FOR LIBRARY TRUSTEE SIX MILE REGIONAL LIBRARY DISTRICT
2649
39 of 39
JAN GREEN FOR LIBRARY TRUSTEE HARTFORD PUBLIC LIBRARY DISTRICT
89
4 of 4
RUSSELL L. STEVENS FOR LIBRARY TRUSTEE HARTFORD PUBLIC LIBRARY DISTRICT
83
4 of 4
LELA HAWKINS FOR LIBRARY TRUSTEE HARTFORD PUBLIC LIBRARY DISTRICT
89
4 of 4
RAYMOND W. BOTTERBUSH FOR LIBRARY TRUSTEE HAYNER PUBLIC LIBRARY DISTRICT
2427
45 of 45
MELISSA BATCHELOR FOR LIBRARY TRUSTEE HAYNER PUBLIC LIBRARY DISTRICT
2430
45 of 45
DON C. BOSWELL FOR LIBRARY TRUSTEE HAYNER PUBLIC LIBRARY DISTRICT
786
45 of 45
DAN ST. PETERS FOR LIBRARY TRUSTEE HAYNER PUBLIC LIBRARY DISTRICT
3223
45 of 45
DANA WENDT FOR LIBRARY TRUSTEE HAYNER PUBLIC LIBRARY DISTRICT
1408
45 of 45
VICKIE JOHNSON FOR LIBRARY TRUSTEE ROXANA PUBLIC LIBRARY DISTRICT
295
5 of 5
KENNETH WEBSTER FOR LIBRARY TRUSTEE ROXANA PUBLIC LIBRARY DISTRICT
275
5 of 5
MARY KAY BAIMA FOR LIBRARY TRUSTEE ROXANA PUBLIC LIBRARY DISTRICT - 4 YR TERM
343
5 of 5
PATRICIA HUCK FOR LIBRARY TRUSTEE TRI-TOWNSHIP PUBLIC LIBRARY DISTRICT
979
14 of 14
MELANIE ELSON FOR LIBRARY TRUSTEE TRI-TOWNSHIP PUBLIC LIBRARY DISTRICT
958
14 of 14
CARYL S. TUNE FOR LIBRARY TRUSTEE WORDEN PUBLIC LIBRARY DISTRICT
157
1 of 1
VERA E. ECKHARDT FOR LIBRARY TRUSTEE WORDEN PUBLIC LIBRARY DISTRICT
220
1 of 1
ROSEMARIE PICKERILL FOR LIBRARY TRUSTEE WORDEN PUBLIC LIBRARY DISTRICT
170
1 of 1
NATASHA CASEY FOR LIBRARY TRUSTEE WORDEN PUBLIC LIBRARY DISTRICT - 2 YR TERM
207
1 of 1
FRANCES KARANOVICH FOR LIBRARY TRUSTEE MARYVILLE COMMUNITY LIBRARY DISTRICT
626
13 of 13
TONI MARIE BARZ FOR LIBRARY TRUSTEE MARYVILLE COMMUNITY LIBRARY DISTRICT
605
13 of 13
KATHERINE A. KUNZ FOR LIBRARY TRUSTEE MARYVILLE COMMUNITY LIBRARY DISTRICT
722
13 of 13
DIANE M. EVANS FOR LIBRARY TRUSTEE MARYVILLE COMMUNITY LIBRARY DISTRICT - 2 YR TERM
797
13 of 13
PATRICIA J. DEVENING FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION ROXANA C.U.S.D. #1
1147
19 of 19
GLYNDA JEAN LEUCK FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION ROXANA C.U.S.D. #1
859
19 of 19
HOLLY ANN MEYER FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION ROXANA C.U.S.D. #1
875
19 of 19
BETH DUDLEY FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION ROXANA C.U.S.D. #1
856
19 of 19
TERRI E. YERKES FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION ROXANA C.U.S.D. #1
829
19 of 19
MARCELLA VETTER FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION ROXANA C.U.S.D. #1
449
19 of 19
STEVE PALEN FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION ROXANA C.U.S.D. #1
1074
19 of 19
JON C. LAWRENCE FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION ROXANA C.U.S.D. #1
903
19 of 19
DENNIS "JIM" SMITH FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION ROXANA C.U.S.D. #1
949
19 of 19
CHRISTY HORTON FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION TRIAD C.U.S.D. #2
1250
20 of 20
THOMAS PACKARD FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION TRIAD C.U.S.D. #2
824
20 of 20
JAMES NEWCOMBE FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION TRIAD C.U.S.D. #2
1121
20 of 20
LORI DAIBER FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION TRIAD C.U.S.D. #2
1696
20 of 20
MELINDA USHER FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION TRIAD C.U.S.D. #2
830
20 of 20
FRANK HILL FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION VENICE C.U.S.D. #3
140
2 of 2
TISHA G. GLASPER FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION VENICE C.U.S.D. #3
177
2 of 2
FONDA JONES FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION VENICE C.U.S.D. #3
151
2 of 2
THELMA JONES FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION VENICE C.U.S.D. #3
153
2 of 2
SHARON L. HILL FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION VENICE C.U.S.D. #3
79
2 of 2
DUANE C. CLARKE FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION HIGHLAND C.U.S.D. #5
1041
20 of 20
RENE P. FRIEDEL FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION HIGHLAND C.U.S.D. #5
981
20 of 20
LORA MILES FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION HIGHLAND C.U.S.D. #5
849
20 of 20
JAMES W. GALLATIN FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION HIGHLAND C.U.S.D. #5
1014
20 of 20
STEVE PRICE FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION HIGHLAND C.U.S.D. #5
929
20 of 20
JOHN J. RENNER, SR. FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION STAUNTON C.U.S.D. #6
178
5 of 5
RITA F. ZELLER FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION STAUNTON C.U.S.D. #6
195
5 of 5
KIMBERLY L. PETERSON FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION STAUNTON C.U.S.D. #6
203
5 of 5
WILLIAM A. BILLINGS FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION STAUNTON C.U.S.D. #6
93
5 of 5
JANICE KINDER FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION STAUNTON C.U.S.D. #6
167
5 of 5
JEFF A. MILLER FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION EDWARDSVILLE C.U.S.D. #7
3967
49 of 49
GREG ROOSEVELT FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION EDWARDSVILLE C.U.S.D. #7
3642
49 of 49
DOROTHY HUMMEL FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION EDWARDSVILLE C.U.S.D. #7
4107
49 of 49
BRADLEY L. HEWITT FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION EDWARDSVILLE C.U.S.D. #7
3694
49 of 49
RICHARD E. SALMI FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION EDWARDSVILLE C.U.S.D. #7 - 2ND CONTEST
816
49 of 49
BOB L. PERICA FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION EDWARDSVILLE C.U.S.D. #7 - 2ND CONTEST
2257
49 of 49
LELAN OLSEN FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION EDWARDSVILLE C.U.S.D. #7 - 2ND CONTEST
3178
49 of 49
TAD ROBERT MIDDLETON FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION BETHALTO C.U.S.D. #8
1337
19 of 19
TOM BEIERMANN FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION BETHALTO C.U.S.D. #8
1450
19 of 19
JEFF WHALEY FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION BETHALTO C.U.S.D. #8
1438
19 of 19
SUSAN WOELFEL FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION BETHALTO C.U.S.D. #8
1306
19 of 19
SHARON ROTHE FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION BETHALTO C.U.S.D. #8
1441
19 of 19
JOHN F. BAUER FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION BUNKER HILL C.U.S.D. #8
3
1 of 1
DEBORAH L. MILLER FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION BUNKER HILL C.U.S.D. #8
3
1 of 1
LACEY A. WIESEMAN FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION BUNKER HILL C.U.S.D. #8
4
1 of 1
LINDA KNOGL FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION GRANITE CITY C.U.S.D. #9
1863
39 of 39
KAREN CUVAR FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION GRANITE CITY C.U.S.D. #9
1449
39 of 39
MATT JONES FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION GRANITE CITY C.U.S.D. #9
2450
39 of 39
MEGHAN DAILY FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION GRANITE CITY C.U.S.D. #9
2788
39 of 39
JERRY McKECHAN FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION GRANITE CITY C.U.S.D. #9
2222
39 of 39
SHAWN GRAVILLE FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION GRANITE CITY C.U.S.D. #9
910
39 of 39
KATHY HAGNAUER FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION GRANITE CITY C.U.S.D. #9
2742
39 of 39
GARY L. MILLER FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION GRANITE CITY C.U.S.D. #9
887
39 of 39
RALPH R. BURNETT, JR. FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION GRANITE CITY C.U.S.D. #9
1907
39 of 39
ADAM LATHAM FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION COLLINSVILLE C.U.S.D. #10
1356
32 of 32
GARY A. PECCOLA FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION COLLINSVILLE C.U.S.D. #10
1828
32 of 32
THERESA D. BILLY FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION COLLINSVILLE C.U.S.D. #10
1760
32 of 32
JIM ACHENBACH FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION COLLINSVILLE C.U.S.D. #10
1597
32 of 32
GARY KUSMIERCZAK FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION COLLINSVILLE C.U.S.D. #10
1642
32 of 32
MICHAEL HARRIS FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION ALTON C.U.S.D. #11
3969
49 of 49
GEORGE C. TERRY FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION ALTON C.U.S.D. #11
4200
49 of 49
EDMOND J. GRAY FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION ALTON C.U.S.D. #11
3947
49 of 49
BARRY M. MACIAS FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION ALTON C.U.S.D. #11
4382
49 of 49
ROSHELLE WILLIAMS-GARDNER FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION MADISON C.U.S.D. #12 - 2 YR TERM
388
7 of 7
STEVEN A. SKOKLO FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION MADISON C.U.S.D. #12
333
7 of 7
CAROL S. HAMM FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION MADISON C.U.S.D. #12
372
7 of 7
MARIE NELSON FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION MADISON C.U.S.D. #12
366
7 of 7
SONJA VAUTERS FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION MADISON C.U.S.D. #12
324
7 of 7
MARY KARRICK FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION EAST ALTON ELEMENTARY S.D. #13
454
9 of 9
LONNIE McCOY FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION EAST ALTON ELEMENTARY S.D. #13
420
9 of 9
JOAN MUDGE FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION EAST ALTON ELEMENTARY S.D. #13
442
9 of 9
MARGARET A. FOILES FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION EAST ALTON ELEMENTARY S.D. #13
460
9 of 9
DUANE SHIRLEY FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION EAST ALTON ELEMENTARY S.D. #13
469
9 of 9
MICHELLE ST. PETERS FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION EAST ALTON-WOOD RIVER C.H.S.D. #14 - 2 YR TERM
1171
17 of 17
REBECCA S. LEGGETT FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION EAST ALTON-WOOD RIVER C.H.S.D. #14
962
17 of 17
NICK AGUINAGA FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION EAST ALTON-WOOD RIVER C.H.S.D. #14
950
17 of 17
MARK ST. PETERS FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION EAST ALTON-WOOD RIVER C.H.S.D. #14
1063
17 of 17
AMY HARDING FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION WOOD RIVER-HARTFORD ELEM S.D. #15
498
12 of 12
RODNEY GREEN FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION WOOD RIVER-HARTFORD ELEM S.D. #15
494
12 of 12
RICHARD W. GOLDMAN FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION WOOD RIVER-HARTFORD ELEM S.D. #15
463
12 of 12
SHEILA M. SORGEA FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION WOOD RIVER-HARTFORD ELEM S.D. #15
516
12 of 12
DENNIS STURGEON FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION ST. ROSE S.D. #14-15 - 2 YR TERM
0
1 of 1
ERICK BAER FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION ST. ROSE S.D. #14-15
0
1 of 1
SUSAN TEBBE FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION ST. ROSE S.D. #14-15
0
1 of 1
DAVE VEIZER FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION ST. ROSE S.D. #14-15
0
1 of 1
RICHARD KOERKENMEIER FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION ST. ROSE S.D. #14-15
0
1 of 1
JOE STRUBHART FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION AVISTON ELEMENTARY S.D. #21
0
1 of 1
AMY GLAUBITZ-IIAMS FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION AVISTON ELEMENTARY S.D. #21
0
1 of 1
MARY LEE THOLE FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION AVISTON ELEMENTARY S.D. #21
0
1 of 1
KELLY KAMPWERTH FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION AVISTON ELEMENTARY S.D. #21
0
1 of 1
TINA WINKELER FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION CENTRAL COMMUNITY H.S. #71
0
1 of 1
RICK TAPHORN FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION CENTRAL COMMUNITY H.S. #71
0
1 of 1
MARY LOU VOSS FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION CENTRAL COMMUNITY H.S. #71
0
1 of 1
MIKE STRIEKER FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION CENTRAL COMMUNITY H.S. #71
0
1 of 1
KRISTINA RICKHOFF FOR MEMBERS OF THE BOARD OF EDUCATION CENTRAL COMMUNITY H.S. #71
0
1 of 1
KENNETH R. JOSEPH FOR TRUSTEE OF SOUTHWESTERN ILLINOIS COLLEGE DIST. #522 - SUBDISTRICT 2
543
6 of 6
HARRY A. BRIGGS FOR TRUSTEE OF SOUTHWESTERN ILLINOIS COLLEGE DIST. #522 - SUBDISTRICT 6
4930
56 of 56
PHILIP SMITH FOR TRUSTEE OF SOUTHWESTERN ILLINOIS COLLEGE DIST. #522 - SUBDISTRICT 7
4099
54 of 54
PETE BASOLA FOR TRUSTEES OF THE COMMUNITY COLLEGE DISTRICT LEWIS & CLARK #536
9550
129 of 129
MARLENE BARACH FOR TRUSTEES OF THE COMMUNITY COLLEGE DISTRICT LEWIS & CLARK #536
10478
129 of 129
ED HIGHTOWER FOR TRUSTEES OF THE COMMUNITY COLLEGE DISTRICT LEWIS & CLARK #536
12329
129 of 129
BILL HAWLEY FOR TRUSTEES OF THE COMMUNITY COLLEGE DISTRICT KASKASKIA COLLEGE DISTRICT #501
0
1 of 1
ROBERT L. FUNDERBURK FOR TRUSTEES OF THE COMMUNITY COLLEGE DISTRICT KASKASKIA COLLEGE DISTRICT #501
0
1 of 1
LINDA S. STOVER FOR TRUSTEES OF THE COMMUNITY COLLEGE DISTRICT KASKASKIA COLLEGE DISTRICT #501
0
1 of 1
VIVIAN L. CREED FOR TRUSTEES OF THE COMMUNITY COLLEGE DISTRICT KASKASKIA COLLEGE DISTRICT #501
0
1 of 1
BRYAN S. HOLTHAUS FOR TRUSTEES OF THE COMMUNITY COLLEGE DISTRICT KASKASKIA COLLEGE DISTRICT #501 - 2 YR TERM
0
1 of 1
BRIAN THOMAS COURTNEY FOR TRUSTEES OF THE COMMUNITY COLLEGE DISTRICT KASKASKIA COLLEGE DISTRICT #501 - 2 YR TERM
0
1 of 1
ARNOLD W. BUESCHER FOR MEMBERS OF THE REGIONAL BOARD OF SCHOOL TRUSTEES MADISON COUNTY
15389
224 of 224
CATHY ALLISON FOR MEMBERS OF THE REGIONAL BOARD OF SCHOOL TRUSTEES MADISON COUNTY
18656
224 of 224
TIM LOWRANCE FOR MEMBERS OF THE REGIONAL BOARD OF SCHOOL TRUSTEES MADISON COUNTY
15634
224 of 224
TERRY STRAUCH FOR MEMBERS OF THE REGIONAL BOARD OF SCHOOL TRUSTEES MULTI-COUNTY
173
5 of 5
LYLE STOECKER FOR MEMBERS OF THE REGIONAL BOARD OF SCHOOL TRUSTEES MULTI-COUNTY
161
5 of 5
ROBERT WALKER FOR MEMBERS OF THE REGIONAL BOARD OF SCHOOL TRUSTEES MULTI-COUNTY
187
5 of 5
STEVEN RYNDERS FOR FIRE PROTECTION DISTRICT TRUSTEE GODFREY FIRE PROTECTION DISTRICT
1013
16 of 16
MAURICE "MOE" HAND, JR. FOR FIRE PROTECTION DISTRICT TRUSTEE GODFREY FIRE PROTECTION DISTRICT
1077
16 of 16
KENT HARROP FOR WATER DISTRICT TRUSTEE MEADOWBROOK PUBLIC WATER DISTRICT
140
5 of 5
MARK D. LAKIN FOR WATER DISTRICT TRUSTEE MEADOWBROOK PUBLIC WATER DISTRICT
109
5 of 5
WILLIAM E. WEIDLER FOR WATER DISTRICT TRUSTEE MEADOWBROOK PUBLIC WATER DISTRICT
105
5 of 5
YES VILLAGE OF GODFREY PERMIT VIDEO GAMBLING
1135
15 of 15
NO VILLAGE OF GODFREY PERMIT VIDEO GAMBLING
1163
15 of 15
YES CITY OF HIGHLAND PERMIT VIDEO GAMBLING
538
11 of 11
NO CITY OF HIGHLAND PERMIT VIDEO GAMBLING
665
11 of 11
YES VILLAGE OF LIVINGSTON ELECTRIC OPT-OUT
85
1 of 1
NO VILLAGE OF LIVINGSTON ELECTRIC OPT-OUT
90
1 of 1
YES VILLAGE OF PIERRON ELECTRIC OPT-OUT
0
1 of 1
NO VILLAGE OF PIERRON ELECTRIC OPT-OUT
0
1 of 1
YES VILLAGE OF PONTOON BEACH PERMIT VIDEO GAMBLING
417
11 of 11
NO VILLAGE OF PONTOON BEACH PERMIT VIDEO GAMBLING
319
11 of 11
YES CHOUTEAU TOWNSHIP ELECTRIC OPT-OUT
167
7 of 7
NO CHOUTEAU TOWNSHIP ELECTRIC OPT-OUT
125
7 of 7
YES EDWARDSVILLE TOWNSHIP ELECTRIC OPT-OUT
73
18 of 18
NO EDWARDSVILLE TOWNSHIP ELECTRIC OPT-OUT
42
18 of 18
YES FORT RUSSELL TOWNSHIP ELECTRIC OPT-OUT
299
6 of 6
NO FORT RUSSELL TOWNSHIP ELECTRIC OPT-OUT
300
6 of 6
YES JARVIS TOWNSHIP ELECTRIC OPT-OUT
213
10 of 10
NO JARVIS TOWNSHIP ELECTRIC OPT-OUT
211
10 of 10
YES VENICE TOWNSHIP ELECTRIC OPT-OUT
38
2 of 2
NO VENICE TOWNSHIP ELECTRIC OPT-OUT
22
2 of 2
YES WOOD RIVER TOWNSHIP ELECTRIC OPT-OUT
648
14 of 14
NO WOOD RIVER TOWNSHIP ELECTRIC OPT-OUT
415
14 of 14
YES COLLINSVILLE AREA RECREATION DISTRICT CORPORATE TAX LEVY
2570
31 of 31
NO COLLINSVILLE AREA RECREATION DISTRICT CORPORATE TAX LEVY
604
31 of 31
YES COLLINSVILLE AREA RECREATION DISTRICT RECREATION PROGRAM TAX LEVY
2569
31 of 31
NO COLLINSVILLE AREA RECREATION DISTRICT RECREATION PROGRAM TAX LEVY
582
31 of 31
YES COLLINSVILLE AREA RECREATION DISTRICT DEVELOPMENT AND OPERATIONS TAX LEVY
2562
31 of 31
NO COLLINSVILLE AREA RECREATION DISTRICT DEVELOPMENT AND OPERATIONS TAX LEVY
589
31 of 31
YES SIX MILE REGIONAL LIBRARY DISTRICT BOND ISSUE
3480
39 of 39
NO SIX MILE REGIONAL LIBRARY DISTRICT BOND ISSUE
1403
39 of 39
HOME | FAQS | COUNTY BOARD | DEPARTMENTS | OFFICIALS | ELECTION INFO | LINKS
Copyright © 2010 Madison County Illinois. All rights reserved. Web design by Visual Lure.